poniedziałek, 15 lutego 2016

WIOSNA TUŻ TUŻ

I  niby nic takiego bo tylko zwykły hiacynt,  a wniósł do domu zapowiedź nadchodzącej wielkimi krokami wiosny.
Zapach rozpanoszył się w całym domu na dobre , a nieśmiało zaglądające promyki słońca przez okno sprawiają, że człowiek ma ochotę zabrać się za wiosenne porządki, umyć porządnie okna, wywietrzyć zimowe pierzyny i przede wszystkim coś w domu zmienić.


Powoli chowam w czeluściach szafek wszelkie przedmioty symbolizujące zimę, bo czas najwyższy ustąpić bardziej wiosennym akcentom i kolorom.  Na kuchennej półeczce zagościły dwa  pojemniki na zioła od brytyjskiego projektanta Keith Brymer Jones, tworzącego białą, prostą w formie  i jednocześnie bardzo elegancką ceramikę z "wygrawerowanym maszynową czcionką" słowem.  Pojemniki  kupiłam  w jednym z Dublińskich second handów za przysłowiowe kilka centów. To była dopiero  radość z zakupów :) Tamtejsze lumpeksy naprawdę oferują prawdziwe perełki. Jeśli kiedyś będziecie mieli okazje zajrzyjcie.
Życzę Wam na dziś dobrego poniedziałku, szybkiej wiosny i mnóstwo promyków słońca.

D O R O T A

3 komentarze:

  1. Hiacynty pewnie rozkosznie pahną - fajnie że u iebie już wiosna ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj tak,czasem jest już tak ciepło,że ma się wrażenie,że to już wiosna a jeszcze dodać do tego świeże kwiaty i kolorystyczne akcenty,to aż człowiekowi chce się zrobić te wiosenne porządki :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

DZIĘKUJĘ ZA TWÓJ KOMENTARZ :)