wtorek, 10 lipca 2018

Pomóżmy małej Kalince


Kochani 
nigdy nie godzę się na to gdy choruje dziecko. Myślę, że nikt na to nie godzi się.
To zwyczajnie niesprawiedliwe, że tak mała istota która niedawno zaczęła smakować świat i który okazał się tak niezwykle ciekawy - musi zmagać się z tak straszną chorobą jaką jest rdzeniowy zanik mięśni SMA 2.  
Wykryto ją całkiem niedawno. Do pewnego momentu Kalinka rozwijała się prawidłowo i nic nie wskazywało na tą straszliwą chorobę, jednakże od około 8 miesiąca życia jej rozwój się zatrzymał i na jej Rodziców spadła ta okropna wiadomość. Choroba ta sprawia że na jakimś etapie dziecko przestaje samodzielnie jeść i oddychać, zaś jego funkcje życiowe podtrzymuje respirator.

Kalinka Lipowska ma 13 miesięcy i jest córką mojej Szwagierki rodzonej Siostry. Zdeterminowani Rodzice szukają pomocy gdzie się da. Na ten moment jedynym ratunkiem dla Kalinki jest podanie leku o nazwie Spinraza (Nusinersen), który jest jedynym lekiem na powstrzymanie rozwoju choroby. 
Niestety  jest to jeden z pięciu najdroższych leków na całym świecie i roczny koszt kuracji wynosi w granicach 540 000 euro. Kwota kosmicznie wysoka, która nie jest dla przeciętnego człowieka  dostępna.Dlatego Rodzice Kalinki- Karolina i Rafał szukają pomocy wśród ludzi dobrej woli.  
Kochani liczy się każdy grosz. Pomożecie?

Już nie raz drodzy Czytelnicy, Znajomi, Przyjaciele bliźsi i dalsi - Ludzie dobrej woli stanęliście na wysokości zadania . To dzięki Wam udało zebrać się pieniążki na operację w Niemczech dla mojej kuzynki OLIWKI .
Wierzę że również tym razem to się uda.  Każdy grosik ważny i każdy wart na wagę złota.
Sprawmy aby mała Kalinka stanęła na nogi, biegała, jeździła rowerkiem jak inne dzieci, poszła do przedszkola i szkoły. Podarujmy jej zwykłe  - niezwykłe dla niej życie.
  
Kochani na razie Rodzice zbierają pieniążki poprzez stronę  POMAGAM.PL 
Klikając bezpośrednio w ten link powyżej znajdziecie tam szczegółowe informacje dotyczące zbiórki pieniędzy na leczenie małej  Kalinki.

... lub możecie kliknąć bezpośrednio w link znajdujący się poniżej zdjęcia i pzostaniecie bezpośrednio przekierowani  na stronę Kalinki
 Niedługo Kalinka zostanie objęta pomocą Fundacji i na pewno będę Was o tym informować. Rodzice jej są w trakcie załatwiania wszelkich  formalności.

Na stronie   https://www.moja-ostroleka.pl/art/1531132664/pomoz-kalince-z-olszewa-borek-liczy-sie-kazdy-grosz  pojawił się w dniu  09-07-2018r. artykuł dotyczący Kalinki. Pod artykułem pojawiły się negatywne komentarze dotyczące małej wiarygodności zbiórki. Przykre to dla Rodziny i bliskich, którym przyszło zmierzyć się z tą straszną wiadomością.
 Ja ze swojej strony mogę zapewnić Was że zbiórka jest prawdziwa, Kalinka naprawdę istnieje i jest śmiertelnie chora, a jej Rodzice zwyczajnie szukają pomocy aby uratować jej życie.

D o r o t a 1 komentarz:

  1. Potwierdzam tą dziewczynką jest i to nie jest żadna fałszywa zbiórka na ratowanie tej Dziewczynki. Adam

    OdpowiedzUsuń

DZIĘKUJĘ ZA TWÓJ KOMENTARZ :)