wtorek, 2 lipca 2013

Prośba o pomoc !!!!!!!


Drogie blogowe Koleżanki
Zwracam się dzisiaj do Was z wielką prośbą o pomoc.

Córeczka moich Kuzynów jest poważnie chora i niezbędna jest szybka operacja serduszka (to już nie pierwsza operacja Oliwki).
 Z tego tytułu potrzebna jest szybka zbiórka pieniędzy na ten cel. Wiem że już nie raz pomogłyście, Wiem też że internet  to niesamowite narzędzie do rozgłoszenia tego typu akcji - niezwykle skuteczne.
Kochani nie bądźmy obojętni, bo to właśnie Nam - Oliwki serduszko będzie biło dalej.
Liczy się każdy grosik, naprawdę każdy. Wiem, że nie mam prawa wymagać ale mogę jedynie Was poprosić o pomoc.

Operacja ma być przeprowadzona w Monachium i tzreba zebrać kwotę ok 150 000 PLN. To olbrzymia kwota, którą Rodzice Oliwki nie dysponują. MY możemy pomóc.

Oliwka jest pod opieką Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą” organizacji pożytku publicznego uprawnionej do pozyskiwania 1% podatków od darowizn na leczenie dzieci. KRS: 0000037904
Wpłaty można dokonać na podane konta Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą” :
Nr konta na wpłaty złotowe 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytuł przelewu: Oliwia Grzędzińska  nr 8661

Nr kont na wpłaty walutowe:
SWIFT kod = IBAN: BPHKPLPK
dla EURO: PL11106000760000321000196510
dla USD: PL48106000760000321000196523
Tytuł przelewu: Oliwia Grzędzińska  nr 8661

Akcję wspiera również na swojej stronie CATERING PODLASKI dostępny również na FC o tu https://www.facebook.com/Catering.Podlaski.

Kochani proszę opublikujcie na swoich stronach ten apel, im więcej osób wie tym większe szanse będą na zebranie pieniędzy na operację.
Ze swojej strony również pomóżmy . 
Proszę ja, proszą Rodzice Oliwki i cała nasza Rodzina

W tym tygodniu wystawię parę swoich prac do sprzedaży. Pieniądze przeznaczę na pomoc dla Oliwki. A może i Wy chciałybyście przeznaczyć jakąś swoją pracę na sprzedaż by pomóc Oliwce?
Dam Wam jeszcze o tym znać u siebie na blogu.
Publikuję Wam  również apel Rodziców małej Oliwki:

Szanowni Państwo,

Nazywamy się Marta i Tomasz Grzędzińscy. Jesteśmy rodzicami 6 letniej Oliwki.

Nasza córka urodziła się ze złożoną wadą serca HLHS- zespół niedorozwoju lewego serca i niedorozwoju zastawki aortalnej, która nie została rozpoznana w czasie ciąży (ma tylko pół serduszka, prawą komorę). Wada jaką ma Oliwka wymaga 3-etapowej korekcji – wszystkie operacje niosą za sobą ogromne ryzyko i są olbrzymim obciążeniem dla organizmu dziecka.

W piątej dobie życia w ciężkim stanie Oliwka została przewieziona do ICZMP w Łodzi, musiała być bezzwłocznie operowana, aby mogła dalej żyć. Przeszła już trzy operacje pozaustrojowe na otwartym sercu i sześć zabiegów cewnikowania serca, dzięki którym może chodzić, jeździć na rowerze, bawić się z dziećmi, skakać na trampolinie. Jest radosna i lubi bawić się. Jednak cały czas serduszko Oliwki przypomina jej , że nie może zbyt długo skakać      i biegać , bo ono się szybko męczy.

Aby nasze dziecko mogło dalej żyć potrzebna jest następna skomplikowana operacja serduszka, która musi być przeprowadzona w Ośrodku Kardiochirurgicznym University Hospital Muemster w Niemczech przez polskiego kardiochirurga Prof. Edwarda Malca .

Aby wyniki operacji były jak najlepsze operacja musi się odbyć jak najszybciej. Operacja jest bardzo kosztowna. Aby ratować córkę potrzebujemy zebrać około 150 tysięcy złotych. Jest to dla nas ogromna suma i nie jesteśmy samodzielnie w stanie pokryć jej kosztów. Wierzymy, że z pomocą ludzi dobrej woli zbiorę środki na pokrycie kosztów leczenia córki.

Dlatego też, proszę Państwa o pomoc w zebraniu funduszy.

Oliwka jest pod opieką Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą” organizacji pożytku publicznego uprawnionej do pozyskiwania 1% podatków od darowizn na leczenie dzieci. KRS: 0000037904

Wpłaty można dokonać  na podane konta Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą” :
Nr konta na wpłaty złotowe 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Koniecznie z dopiskiem ”Oliwia Grzędzińska” nr  8661  
Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc w zebraniu funduszy na leczenie córeczki.
Marta i Tomasz  Grzędzińscy    Rodzice Oliwki
 
Oliwka  - zdjęcie pochodzi z domowego archiwum

 POMOŻEMY !!?
35 komentarzy:

 1. Jasne, wystawię jedną ze swoich kołderek, przygotujesz coś na fb, żeby udostępniać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Renatko własnie chciałabym coś przygotowac jakąś akcję taką sprzedażową, tylko nie bardzo wiem jak to ugryźć. pomyślałąm żeby moze np na blogu którymś dać posta takiego typowo sprzedazowego z różnymi ofertami i cenami, jeśli ktoś się jeszcze zgłosi. Dam informację na fc o tym też. nie iwem tylko jak rozwiązac technicznie płatności. Moze tak ze np ja podaję maila do siebie pod daną rzeczą, pod twoja rzeczą bedzie twój mail i np zainteresowane osoby będa kontaktować się w tej sprawie ze sprzedającymi , każdy ze sprzedawców poda np na maila zainteresowanej osobie nr konta, a potem każdy z nasz przekaże na konto fundacji z dopiskiem ”Oliwia Grzędzińska” nr 8661 pieniążki ze sprzedaży.

  To taki mój pomysł, oczywywiście jeśli macie jakieś pomysły jak to rozegrać piszcie tu w komentarzach.

  Informację o akcji umieści również moja siostra Edyta Molińska z Catering Podlaski, która aktywnie włączyła się w pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. za błedy wybaczcie ale nadaję na szybko z pracy i nie mam czasu na redagowanie treści lub poprawki.
   Dzięki za wyrozumiałość.

   Usuń
  2. A może niech osoby kupujące od razu prześlą pieniążki za konto Oliwki, a nam tylko prześlą mailem potwierdzenie wpłaty. Chyba w każdym banku, o ile się nie mylę, jest możliwość wysłania potwierdzenia wpłaty na dowolny adres mailowy. Może to by znacznie ułatwiło całą sprawę. Pieniążki byłyby o wiele szybciej księgowane na koncie Oliwki. Zaraz napiszę @.

   Usuń
  3. O własnie to jest bardzo dobry pomysł !!!! napisze pod spodem żeby było czytelne.

   Wiesz co każdy kupujący musiałby sam przesłać nam potwierdzenie wpłaty na konto Oliwki, bo Bnak jako Bank sam tego nie zrobi - nei ma takiego obowiązku.

   Usuń
 3. Bardzo proszę przygotuj coś na FB. Będzie mi łatwiej komunikować. Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beatko będzie informacja na FB tylko wieczorem, problem w tym, że ja mam profil raczej nie dokońca widoczny, spróbuję w ustawieniach zrobić tak by ta informacja była ogólnie dostępna. Dziękuję z całego serca za chęć niesienia pomocy

   Usuń
 4. zaraz umieszcze informację na blogu , pozwolisz ,ze skopjuje Twojego posta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak , tak, możesz żywcem skopiować mojego posta

   Usuń
 5. Dziewczyny
  Macie jakieś pomysły odnośnie sprzedaży róznych prac by pomóc Oliwce? Proszę piszcie tu w komentarzach, każdy pomysł jest ważny. Wieczorem chciałabym to jakoś ogarnąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj,

  Nie znasz mnie, ale ja wpadam, bo pięknie tu u Ciebie- i chcę pomóc.
  Mam kilka groszy, więc przeleję, ale mogę też wystawić/przesłać moje biżuteryjne prace na ten cel.Jak będzie wygodniej i szybciej-albo u siebie na blogu, albo gdziekolwiek indziej.
  Daj tylko,proszę, znać, żebym wiedziała, co robić.

  pozdrawiam,
  Michalina
  http://mprettythings.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj Michalino
  dziękuję za odzew, naprawde każda złotóweczka jest ważna- dosłownie. Grosik do grosika i zawsze uzbiera się jakaś kwota która będize pomocna dla Oliwki.

  Dziewczyny
  ja widziałabym to tak:

  1) Wysyłacie mi na maila domilkowydomek@gmail.com zdjęcia swoich prac, wyceniacie je, podajecie mi swojego maila Nie bedziemy robić licytacji ponieważ ja nie mam czasu na monitorowanie tego.

  2) ja wystawiam to wszystko u siebie na blogu w MAGICZNYM DOMU lub DOMILKOWYM DOMKU (info. o tym dam wszędzie). Pod każdą oferta bedize cena i namiary na Wasze maile, oczywiście + dopiska żeby doliczyć koszt wysyłki.

  3) Na swoich stronach, blogach jeśli chcecie również możecie dać informacje o tej akcji. Mozna dac informację na FB.

  4) jesli ktoś bedzie zainteresowany zakupem prześle Wam pieniążki na Wasze konta, a Wy puścicie je na konto fundacji z dopiskiem ”Oliwia Grzędzińska” nr 8661 - oczywiście towar trafia do osoby, która dokona zakupu

  To mój pomysł, jeśli widzicie to inaczej piszcie tu w komentarzach.

  Dorota

  OdpowiedzUsuń
 8. Mili ja chętnie pomogę dając swoje prace na sprzedaż. Daj znać jak to zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Post już jest (http://mprettythings.blogspot.com/2013/07/prosba-o-pomoc-dla-maej-oliwki.html)
  Czekam na info, gdzie te drobiazgi wystawić.

  serdeczności,
  M

  OdpowiedzUsuń
 10. Malanka, Michalino - przeczytajcie wyżej co napisałam.

  czekam zatem na Wasze maile ze zdjęciami i ceną.
  mój mail domilkowydomek@gmail.com
  w tytule maila piszcie POMOC DLA OLIWKI - wówczas nie ucieknie mi wśród maili, które dostaję. Wieczorem będę wystawić - chyba będzie najlepiej na blogu MAGICZNE DROBIAZGI www.magiczne drobiazgi.blogspot.com

  Cały czas może się ktoś zgłaszać - jesteśmy otwarci na Waszą pomoc. Ja ze swojej strony nie chcę napraszać się. Jeli ktoś wykazuje dobrą wolę i chce pomóc będzie wdzięczna napewno Oliwka, jej Rodzice i cała nasza Rodzina.
  Z góry dziękuję.

  DOROTA

  OdpowiedzUsuń
 11. Malanka podsuneła dobry pomysł. Ja jestem na TAK, jeśli Wy równiez to fajnie :)

  Otóż przelewy za zakupione przez Was rzeczy puszczalibyście na konto Oliwki, a nam mailowo wysyłalibyście potwierdzenie wykonanego przelewu.
  Moim zdaniem to fajny pomysł. Co Wyna to?

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziewczyny maile odbiorę potem wszystkie- wieczorem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Cześć ! Nie wiem czy to wiele pomoże ,ale udostępniłam apel u siebie na blogu .Zaraz umieszczę go również na Facebooku. Trzymam kciuki ,aby szybko i sprawnie pieniążki zostały zebrane.Ania

  OdpowiedzUsuń
 14. Reakcja ludzi w katolickim kraju na chorobe dziecka.....tragiczna.Jedna wystawi kolderke,a inne zamieszcza apel na swoim blogu.Ludzie,ktorzy maja domy,samochody I jezdza po swiecie.O konkretnych kwotach na konkretne konto nikt nie mowi.A wiadomo,ze taka pomoc jest najlepsza,kiedy o zyciu dziecka decyduje czas.
  Kpina I nic wiecej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie, a co ty zrobiłeś/łaś poza durnym komentarzem?

   Usuń
  2. Jak się nie mówi o konkretnych kwotach - źle.
   A jakby każdy napisał, ile przelał - też źle, bo po co się chwali? "O, ja przelałem 100zł, a ona tylko 20" o to chodzi? Bo jeśli nie, to w jakim celu ktoś miałby pisać, ile przelał?

   Usuń
  3. Ale błagam, nie kłóćmy się !

   Usuń
 15. Niestety mam techniczne problemy z dodaniem ofert, może później lub jutro się uda.

  OdpowiedzUsuń
 16. JEŚLI MOŻECIE OPUBLIKUJCIE U SIEBIE MÓJ APEL - TU CHODZI O ŻYCIE DZIECKA.
  Obawiam się że jeśli zrobiłabym CANDY odzew byłby większy, szkoda, naprawdę - ottt taka rzeczywistość blogowa i a My wśród niej KATOLICY :( A kiedyś mi kazano się nawracać bo dałam lampion z dyni. Smutne ...
  Przepraszam musiałam to napisać bo całą noc myślałam o tej naszej blogowej "solidarności"...

  Miłego dnia Wam życzę,

  ps. Dzisiaj opublikuję kilka rzeczy z moich prac do sprzedaży by pomóc Oliwce. Będą a Magicznych Drobiazgach. Może ktoś będzie zainteresowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Acha i jeszcze chciałam dodać tylko do powyższej mojej wypowiedzi, ze kiedyś przy "aferze lampionu na halloween jedna z nas blogerek powiedziała, ze "w grupie siła".
   Owszem, siłą do tego by zakrzyczeć kogoś, zacząć u wytykać bo zrobił lampion z dyni- tak wtedy była niesamowita solidarność.
   Pytam ... gdzie dzisiaj to silna grupa solidarnych Katoliczek, gdy proszę o puszczenie mojego apelu dalej w świat bo chodzi o życie dziecka?

   Usuń
 17. Anonimie. Liczą się czyny. Zapraszam do włączenia się do akcji. Edyta Molińska www.cateringpodlaski.pl. Tam też jest info z konkretnymi kwotami. przynajmniej naszymi. Wiem też od rodziców Oliwki, ze pieniądze systematycznie wpływają. Oliwka czeka na wyznaczenie terminu operacji przez lekarzy w Niemczech.

  OdpowiedzUsuń
 18. To ja przeleje parę groszy, sama tworząc organizacje pomagającą psom wiem ze każda dosłownie każda złotówka ma znaczenie , bo jakby tak 2 tys osób wpłaciło tą złotówkę, to oni tego nawet nie odczują w kieszeni, ale dla kogoś w potrzebie to już 2 tys złoty !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję

   tu się liczy każda złotóweczka, naprawdę.
   Jesteś wielka !

   Usuń
 19. Witam serdecznie. Nie mam bloga i aktualnie niestety nie mam czasu na żadne swoje robótki, które mogłabym przekazać na rzecz Oliwki, toteż wpłaciłam na jej konto w fundacji kilka złotych w miarę swoich możliwości. Mam nadzieję, że szybko uzbiera się niezbędna kwota potrzebna aby uratować Oliwkę.
  A swoją drogą ten świat nie jest sprawiedliwie urządzony... :(
  pozdrawiam Was bardzo serdecznie
  P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję z całego serca za wsparcie. Każda złotóweczka jest ważna.
   No niestety brak sprawiedliwości na tym świecie...

   Usuń
 20. Dokładnie w tym miejscu znajdziecie wszystkie przedmioty oferowane przez Was do sprzedaży by pomóc Oliwce :

  http://domilkowy-domek.blogspot.com/p/pomoc-dla-oliwki.html

  zachęcam do zakupów

  dobrej nocy Wam życzę

  OdpowiedzUsuń
 21. Mili, trafiłam na Twój blog od Malanki- apel już u siebie umieściłam- przeplatanekolorami.blogspot.com
  Postaram się zrobić coś więcej i trzymam kciuki za Oliwkę:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Kochana Mili czy jest mozliwosc wplaty z Niemiec? Ja nie mam konta w Polsce a do wplaty potrzebuje IBAN i SWIFT gdzie znalezc ta informacje? Pozdrawiam cieplutko

  Syl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te kody znajduja sie w poscie powyzej :)

   Usuń
  2. Moja tworczosc nie nadaje sie na aukcje ale postaram sie w najblizszych dniach orzelac kilka zlotowek na konto. I trzymam mocno kciuki aby wszystko sie udalo.

   Usuń

DZIĘKUJĘ ZA TWÓJ KOMENTARZ :)